Mi 5A Series HD Ready Smart Android LED TV – L32M7-5AIN
You can enjoy your favourite movies, catch up on news, and binge-watch TV series on the Xiaomi L32M7-5AIN HD Smart TV. It features an elegant metal frame with a bezel-less design, allowing you to enjoy a widescreen view. In addition, this TV is sure to enhance your aural experience with Dolby Audio, which provides 20 W high-fidelity sound. Furthermore, boasting a HD display and wide colour gamut, this TV provides high-quality visuals.
| Price history for Mi 5A 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Android TV with Dolby Audio (2022 Model)(L32M7-5AIN) | |
|---|---|
Latest updates:
Description
The elegant metal frame with a bezel-less design allows you to enjoy a widescreen view that’s sure to enhance your aural experience with Dolby Audio, which provides 20 W high-fidelity sound. The HD display and wide colour gamut ensure that you get high-quality visuals.
Xiaomi L32M7-5AIN HD Smart TV Price in India
Xiaomi L32M7-5AIN HD Smart TV Unboxing Video
Xiaomi Mi 5A 32inch smart tv unboxing and review || new smart tv 2022 in-depth review || Mi tv 5A
- 20W Dolby Audio
- Bezel-less Design
- DTS Virtual: X
- Latest Android
- OS lags sometimes
- No Wallmount included
Price History